M3CCK-1006R
DigiKey Part Number
M3CCK-1006R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3CCK-1006R
Description
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MKC10K
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)