M3CKK-1006R
DigiKey Part Number
M3CKK-1006R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3CKK-1006R
Description
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MPK10K
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Multiple, Ribbon
Connector Type
Socket to Plug
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)