S-19255C33A-M5T1U4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ABLIC Inc.
In Stock: 69
Unit Price: RM3.15000
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-23-5
Minimizes Automotive Camera Modules - Linear Regulator S-19255 Series
S-19255C33A-M5T1U4
DigiKey Part Number
1662-S-19255C33A-M5T1U4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19255C33A-M5T1U4
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Detailed Description
Series
PSRR
80dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz)
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.16V @ 200mA