ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T
DigiKey Part Number
535-14974-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14974-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14974-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-20.000MHZ-12-D1X-T
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)