ASELJ-E-45.1584MHZ-L-R-T
DigiKey Part Number
535-ASELJ-E-45.1584MHZ-L-R-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASELJ-E-45.1584MHZ-L-R-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASELJ-E-45.1584MHZ-L-R-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASELJ-E-45.1584MHZ-L-R-T
Description
XTAL OSC XO 45.1584 MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.1584 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASELJ-E-45.1584MHZ-L-R-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)