ASPI-1306S-100M-T
DigiKey Part Number
535-10578-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10578-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10578-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-1306S-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.9 A 40mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-1306S-100M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
8MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
200 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)