ASPI-1306S-100M-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-1306S-100M-T |
Description | FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.9 A 40mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-1306S-100M-T Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 40mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 8MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 200 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) |