125CH-A-09
DigiKey Part Number
2057-125CH-A-09-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-A-09
Description
CONN RCPT HSG 9POS 1.25MM
Detailed Description
9 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.049" (1.25mm)
Packaging
Bag
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)