125CH-D-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 14
Unit Price: RM0.71000
Datasheet
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 3,174
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
In Stock: 0
Molex
Molex
8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.049" (1.25mm)
125CH-D-08
DigiKey Part Number
2057-125CH-D-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-D-08
Description
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM
Detailed Description
Packaging
Bag
Color
Beige
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)