BMOY8903
DigiKey Part Number
3299-BMOY8903-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMOY8903
Description
RF ANT 925MHZ YAGI N TYPE F POLE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN Yagi, 3-Element N Type Female Pole Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Amphenol PCTEL
VSWR
1.5
Series
Gain
6.4dBd
Packaging
Box
Power - Max
150 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Pole Mount
Frequency (Center/Band)
925MHz
Height (Max)
14.000" (355.60mm)
Frequency Range
890MHz ~ 960MHz