ODD15M4R7N0Z-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD15M4R7N0Z-14 is not available
ODD15M4R7N0Z-14
DigiKey Part Number
4306-ODD15M4R7N0Z-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15M4R7N0Z-14
Description
ODD15M4R7N0Z-14
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C