KW DSLP31.CC-GXHX-4J8K-Z444-60-R18
DigiKey Part Number
475-KWDSLP31.CC-GXHX-4J8K-Z444-60-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KWDSLP31.CC-GXHX-4J8K-Z444-60-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KWDSLP31.CC-GXHX-4J8K-Z444-60-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED WHITE/NEUTRAL DIFF 1212 SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White, Neutral LED Indication - Discrete 2.9V 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Test
60mA
Mfr
Viewing Angle
120°
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q102
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Lens Color
Yellow
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Size / Dimension
3.00mm L x 3.00mm W
Lens Style
Oval with Flat Top
Height (Max)
0.75mm
Lens Size
2.60mm
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.9V