ADA4610-2ARMZ-R7
DigiKey Part Number
ADA4610-2ARMZ-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADA4610-2ARMZ-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADA4610-2ARMZ-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-2ARMZ-R7
Description
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP
EDA/CAD Models
ADA4610-2ARMZ-R7 Models
Current - Supply
1.6mA (x2 Channels)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
79 mA
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
8-MSOP
-3db Bandwidth
9.5 MHz