ADG1408SRUZ-EP-RL7
DigiKey Part Number
505-ADG1408SRUZ-EP-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADG1408SRUZ-EP-RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADG1408SRUZ-EP-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1408SRUZ-EP-RL7
Description
IC MUX 8:1 4.7OHM 16TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 8:1 4.7Ohm 16-TSSOP
EDA/CAD Models
ADG1408SRUZ-EP-RL7 Models
Category
-3db Bandwidth
60MHz
Charge Injection
-50pC
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
14pF, 80pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
200pA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Crosstalk
-70dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
On-State Resistance (Max)
4.7Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
200mOhm (Typ)
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply, Single (V+)
5V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Dual (V±)
±4.5V ~ 16.5V