LT3650EDD-4.2#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 2,602
Unit Price: RM13.35000
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Unit Price: RM9.93512
Datasheet
Charger IC Lithium Ion/Polymer 12-DFN (3x3)
LT3650EDD-4.2#TRPBF
DigiKey Part Number
LT3650EDD-4.2#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT3650EDD-4.2#TRPBF
Description
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 12DFN
Detailed Description
EDA/CAD Models
LT3650EDD-4.2#TRPBF Models
Category
Charge Current - Max
2A
Manufacturer
Battery Pack Voltage
4.2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Max)
32V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)