AK-SATA-PC-015
DigiKey Part Number
AE10087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK-SATA-PC-015
Description
CBL ASSY 4P PL-SATA 15P PL 0.49'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Rectangular 04 pos Plug to SATA 15 pos Plug 0.49' (150.0mm)
Category
Length
0.49' (150.0mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Cable Type
Individual
Series
Color
Multiple
Packaging
Box
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Usage
Internal, Power Cable
Connector Type
Rectangular 04 pos Plug to SATA 15 pos Plug