LFWLP350-1005
DigiKey Part Number
179-LFWLP350-1005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFWLP350-1005
Description
AC/DC CONVERTER 30V 200W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 30V 90 ~ 264 VAC, 390VDC Input
EDA/CAD Models
LFWLP350-1005 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
93%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1
30V
Standard Number
Current - Output 1
6.67 A