SP400-0.009-00-90
DigiKey Part Number
BER217-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP400-0.009-00-90
Description
THERM PAD 21.84MMX18.8MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 21.84mm x 18.80mm Rectangular
Category
Material
Silicone Rubber
Manufacturer
Bergquist
Backing, Carrier
Fiberglass
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Thermal Resistivity
1.40°C/W
Part Status
Active
Thermal Conductivity
0.9W/m-K
Usage
TO-218, TO-220, TO-247
Shelf Life
12 Months
Type
Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
41°F ~ 86°F (5°C ~ 30°C)
Outline
21.84mm x 18.80mm
Base Product Number
Thickness
0.0090" (0.229mm)