CW201212-56NJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CW201212-56NJ |
Description | FIXED IND 56NH 500MA 250 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 56 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 250mOhm 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CW201212-56NJ Models |
Category | DC Resistance (DCR) 250mOhm |
Mfr | Q @ Freq 60 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.6GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 200 MHz |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |