DR334A-513AE
DigiKey Part Number
118-DR334A-513AETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-DR334A-513AECT-ND - Cut Tape (CT)
118-DR334A-513AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR334A-513AE
Description
CMC 51UH 500MA 2LN 1.5KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 20 MHz 500mA DCR 300mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Number of Lines
2
Mounting Type
Surface Mount
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 20 MHz
Size / Dimension
0.354" L x 0.228" W (9.00mm x 5.80mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Height (Max)
0.142" (3.60mm)
Current Rating (Max)
500mA