MF-MSMF035/33X-2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MF-MSMF035/33X-2 |
Description | 1812 RESETTABLE SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 350 mA Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave |
Datasheet | Datasheet |
Category | Resistance - Initial (Ri) (Min) 250 mOhms |
Manufacturer Bourns Inc. | Resistance - Post Trip (R1) (Max) 1.7 Ohms |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Polymeric | Package / Case 1812 (4532 Metric), Concave |
Voltage - Max 33V | Size / Dimension 0.181" L x 0.128" W (4.60mm x 3.24mm) |
Current - Hold (Ih) (Max) 350 mA | Thickness (Max) 0.043" (1.10mm) |
Current - Trip (It) 700 mA | Approval Agency cUL, cURus, TUV |
Current - Max 40 A | Base Product Number |