AP4E200TWBE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
C&K
In Stock: 393
Unit Price: RM2,255.10000
Datasheet
Parametric Equivalent
C&K
In Stock: 1,151
Unit Price: RM2,255.10000
Datasheet
In Stock: 0
Pushbutton Switch SPST-NO Standard Panel Mount, Front
AP4E200TWBE
DigiKey Part Number
CKN10005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP4E200TWBE
Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V
EDA/CAD Models
AP4E200TWBE Models
Category
Voltage Rating - DC
24 V
Mfr
Actuator Type
Round, Button
Packaging
Bag
Termination Style
Wire Leads
Panel Cutout Dimensions
Circular - 13.80mm Dia
Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
125mA (AC), 200mA (DC)
Voltage Rating - AC
125 V