GMC31X5R226K10NT
DigiKey Part Number
4713-GMC31X5R226K10NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC31X5R226K10NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC31X5R226K10NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31X5R226K10NT
Description
CAP1206 X5R 22UF 10% 10V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)