3SMC22CA-TM TR13 TIN/LEAD
DigiKey Part Number
1514-3SMC22CA-TMTR13TIN/LEADTR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-3SMC22CA-TMTR13TIN/LEADCT-ND - Cut Tape (CT)
1514-3SMC22CA-TMTR13TIN/LEADDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC22CA-TM TR13 TIN/LEAD
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Detailed Description
35.5V Clamp 84.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V