CMJD1000 TR
DigiKey Part Number
1514-CMJD1000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CMJD1000TRCT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CMJD1000TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMJD1000 TR
Description
DIODE CUR REG 100V 1.32MA 780MW
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Regulation Diode 100V 1.32mA 780mW 2-SMD, No Lead
Category
Power - Max
780mW
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, No Lead
Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max)
100V
Supplier Device Package
DFN123F
Regulator Current (Max)
1.32mA
Base Product Number
Voltage - Limiting (Max)
1.7V