CMSH3-100M BK PBFREE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 21,977
Unit Price: RM2.68000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 6
Unit Price: RM3.15000
Datasheet
Comchip Technology
In Stock: 6,454
MCC (Micro Commercial Components)
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Diode 100 V 3A Surface Mount SMB
CMSH3-100M BK PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CMSH3-100MBKPBFREE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMSH3-100M BK PBFREE
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMB
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 100 V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Vr, F
87pF @ 4V, 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Supplier Device Package
SMB
Current - Average Rectified (Io)
3A
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 3 A