APXA6R3ARA681MJC0G
DigiKey Part Number
565-3119-2-ND - Tape & Reel (TR)
565-3119-1-ND - Cut Tape (CT)
565-3119-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APXA6R3ARA681MJC0G
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 10mOhm 15000 Hrs @ 105°C
Category
Lifetime @ Temp.
15000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency
5.5 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Capacitance
680 µF
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm