KTS101B225K32N0T00
DigiKey Part Number
565-KTS101B225K32N0T00TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-KTS101B225K32N0T00CT-ND - Cut Tape (CT)
565-KTS101B225K32N0T00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTS101B225K32N0T00
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KTS101B225K32N0T00 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)