CSAB1770-6R8M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1770-6R8M |
Description | FIXED IND 6.8UH 17A 7.55 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Molded Inductor 17 A 7.55mOhm Max 2-SMD Molded Inductors, Molding Power Choke |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1770-6R8M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 7.55mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Features Molded Inductors, Molding Power Choke |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.283" (7.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 22A |