CDSU101A-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 5,328
Unit Price: RM3.00000
Datasheet
Diode 80 V 100mA Surface Mount 0603/SOD-523F
CDSU101A-HF
DigiKey Part Number
641-CDSU101A-HFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSU101A-HF
Description
DIODE STANDARD 80V 100MA 0603
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Reverse Recovery Time (trr)
4 ns
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 75 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F
3pF @ 500mV, 1MHz
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
80 V
Supplier Device Package
0603/SOD-523F
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 100 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed