DSC-25MP-KIT
DSC-25MP-KIT
DSC-25MP-KIT
DigiKey Part Number
4771-DSC-25MP-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC-25MP-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Primary Material
Plastic
Shell Material, Finish
Plastic
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG