CD15ED500FO3F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 123
Unit Price: RM19.35000
Datasheet
50 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CD15ED500FO3F
DigiKey Part Number
CD15ED500FO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD15ED500FO3F
Description
CAP MICA 50PF 1% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
50 pF
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)