CD17CD100JO3
DigiKey Part Number
338-2863-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD17CD100JO3
Description
CAP MICA 10PF 5% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
10 pF
Features
RF, High Q, Low Loss
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.358" (9.10mm)