CD19FD821JO3
DigiKey Part Number
338-1094-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD19FD821JO3
Description
CAP MICA 820PF 5% 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Capacitance
820 pF
Features
General Purpose
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)