CDV16FF221JO3
DigiKey Part Number
338-3101-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV16FF221JO3
Description
CAP MICA 220PF 5% 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
220 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W (10.90mm x 3.80mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.461" (11.70mm)