CDV16FF751JO3F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Unit Price: RM15.98540
Datasheet
750 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
CDV16FF751JO3F
DigiKey Part Number
CDV16FF751JO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV16FF751JO3F
Description
CAP MICA 750PF 5% 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.234" (5.94mm)
Capacitance
750 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)