SLP681M100A1P3
DigiKey Part Number
338-1528-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLP681M100A1P3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP TH
Detailed Description
680 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 390mOhm 3000 Hrs @ 105°C
Category
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Voltage - Rated
100 V
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
ESR (Equivalent Series Resistance)
390mOhm