445A33C16M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: RM1.97563
In Stock: 0
Unit Price: RM1.79605
Similar
16 MHz ±30ppm Crystal 16pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
445A33C16M00000
DigiKey Part Number
445A33C16M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445A33C16M00000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)