445I32A16M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Unit Price: RM1.79605
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Unit Price: RM1.79605
Datasheet
16 MHz ±30ppm Crystal 10pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
445I32A16M00000
DigiKey Part Number
445I32A16M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445I32A16M00000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)