445W3XK16M00000 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
16 MHz ±30ppm Crystal 8pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead
445W3XK16M00000
DigiKey Part Number
445W3XK16M00000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445W3XK16M00000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)