XBRR-24Z8PS-J
cms-digikey-product-number
602-XBRR-24Z8PS-J-ND
cms-manufacturer
cms-manufacturer-product-number
XBRR-24Z8PS-J
cms-description
RF TXRX MOD BT TRACE SMD
cms-standard-lead-time
25 Weeks
cms-customer-reference
cms-detailed-description
802.15.4, Bluetooth Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
cms-product-attributes
cms-filter-similar-products
cms-category
Antenna Type
Integrated, Trace
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
14mA
Protocol
Current - Transmitting
32mA
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C