XBRR-24Z8ST-J-view-2
XBRR-24Z8ST-J
DigiKey Part Number
602-XBRR-24Z8ST-J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XBRR-24Z8ST-J
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 BTSMA TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4, Bluetooth Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, SMA Through Hole
Antenna Type
Antenna Not Included, SMA
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
14mA
Protocol
Current - Transmitting
32mA
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C