XBRR-24Z8UM
DigiKey Part Number
602-XBRR-24Z8UM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XBRR-24Z8UM
Description
RF TXRX MOD BT TRACE + U.FL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4, Bluetooth Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace + U.FL Surface Mount
Antenna Type
Integrated, Trace + U.FL
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
14.5mA
Protocol
Current - Transmitting
195mA
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C