DMP3008SFG-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMP3008SFG-7 |
Description | MOSFET P-CH 30V 8.6A PWRDI3333-8 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 30 V 8.6A (Ta) 900mW (Ta) Surface Mount POWERDI3333-8 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2230 pF @ 15 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 900mW (Ta) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Mounting Type Surface Mount |