DMTH10H1M7SPGWQ-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Unit Price: RM9.34411
Datasheet
New at DigiKey
N-Channel 100 V 352A (Tc) 5W (Ta), 405W (Tc) Surface Mount PowerDI8080-5
DMTH10H1M7SPGWQ-13
DigiKey Part Number
31-DMTH10H1M7SPGWQ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMTH10H1M7SPGWQ-13
Description
MOSFET BVDSS: 61V~100V POWERDI80
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
171 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
10881 pF @ 50 V
Power Dissipation (Max)
5W (Ta), 405W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Technology
Grade
Automotive
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Qualification
AEC-Q101
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Mounting Type
Surface Mount
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Supplier Device Package
PowerDI8080-5
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5mOhm @ 25A, 10V
Package / Case
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA