EA UNITFT101-ATC
DigiKey Part Number
1481-1251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA UNITFT101-ATC
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, RS-232, SPI, USB 10.1" (256.54mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Manufacturer
Display Visions
Viewing Area
219.50mm W x 138.00mm H