DLC-T3.5CDM#1
DLC-T3.5CDM#1
DLC-T3.5CDM#1
DigiKey Part Number
3190-DLC-T3.5CDM#1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC-T3.5CDM#1
Description
3.5 INCH IPS TFT DISPLAY
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) MCU 3.5" (88.90mm) 320 x 480
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLC-T3.5CDM#1 Models
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Viewing Area
48.96mm W x 73.44mm H