TL2230EEF100
DigiKey Part Number
EG6030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL2230EEF100
Description
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pushbutton Switch DPDT Standard Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TL2230EEF100 Models
Category
Switch Function
On-On
Mfr
Current Rating (Amps)
100mA (DC)
Series
Voltage Rating - DC
30 V