CHSA2512R0030F
DigiKey Part Number
283-CHSA2512R0030FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHSA2512R0030F
Description
RES 0.003 OHM 1% 4W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.039" (0.98mm)