ECS-80-20-20BM-EN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-80-20-20BM-EN-TR |
Description | CRYSTAL 8MHZ 20PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 20pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 8 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (7x5) |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |